Anasayfa Kategoriler Kampanyalar Hesabım
Duyuru
Duyuru
Oyun ve Oyuncak kategorisinde çocuk gelişimi üzerinde oldukça önemli bir yere sahip olan çeşit çeşit oyuncaklar bulunuyor. Oyuncak seçimi çocuğun yaratıcılığını, karar mekanizmasını, hayal gücünü en önemlisi de gelişimini desteklediği için oldukça önemlidir. Oyuncak çeşitlerinin farklı yaş grupları için farklı faydaları vardır. Örneğin çocukların oynamaktan en çok zevk aldığı oyuncaklardan biri olan çeşitli renk ve boyutlardaki legolar çocukların eğlenmesini sağlarken boyut, şekil ve renk gibi kavramları öğrenmelerini sağlar.  Online alışveriş sitemizde seçkin markalara ait birçok oyuncak var.  Her yaş grubu için kaliteli ve uygun fiyatlı oyuncaklar bulunuyor.  Yetişkinler için de hobi ve elektronik kategorimizde oyuncaklar bulabilirsiniz.
Oyuncak Seçimi ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:
 • Seçilecek oyuncak çocuğun yaşına, ilgisine ve becerilerine uygun olmalıdır.
 • Oyuncak alınırken cinsiyet ayrımı yapılmamalıdır.
 • Alınan oyuncaklar çok yönlü olmalıdır. Bu amaçla kasları çalıştıran, hayal gücünü artıran, yaratıcığı geliştiren oyuncaklar tercih edilmelidir.
 • Çocuğun merak ve ilgisini çekebilmelidir.
 • Çocuğun ilgisini çekecek renkte ve biçimlerde olmalıdır.
 • Oyuncakların boyutu çocuğun bedensel özelliklerine göre seçilmelidir.
Yaşa Göre Oyuncak Seçimi:
Oyuncak seçimi çocuk gelişimi için oldukça önemlidir. Oyuncak seçimi yaparken sizin istek ve beğeninize göre değil, bebeğinizin yaş ve gelişim düzeyini dikkate alarak yapmalısınız.
 • 0-2 Ay: Yeni doğanlarda özellikle ilk 2 ay görme duyusu, işitmeye göre daha baskındır. Bu yüzden yatağa asılan müzikli oyuncaklar, dönenceler, çıngıraklar ve ses çıkartan kumaş oyuncaklar 0-2 aylık bebekler için uygundur.  Asılarak ve sallanarak ses çıkaran oyuncakların bebeğinizin ağzına kaçacak kadar ufak parçalı olmaması gerekir.
 • 2-6 Ay: Bu dönemde bebeklerde görme duyusu gelişir. Cisimlere dokunarak, tadına bakarak, kavrayarak keşfetmeye çalışırlar. Özellikle kontrast renkleri içeren, parlak renkleri bir arada bulunduran oyuncaklar bebeğinizin ilgisini çeker. Keşfetme döneminde olan bebeğinize zarar vermeyecek farklı markalardan oyuncakları bebek oyuncakları içerisinde bulabilirsiniz.
 • 7-12 Ay: Zorlu diş çıkarma döneminin kapıda olduğu bu zamanlarda bebeğinizin bu dönemi kolay atlatmasını sağlayacak diş kaşıyıcı ve çıngırakları tercih etmelisiniz. Özellikle ağrıyı hafifletme özelliği olan diş kaşıyıcılar ile bu dönemi bebeğiniz için kolaylaştırabilirsiniz. 10-12 ay arasında bebeklerse çıngıraklı, müzikli, sert kumaştan yapılmış ya da itilip çekilebilen oyuncaklarla, oyun kutuları, üst üste konulabilen büyük ebatta oyuncaklar ve renkli bez arabalar ile oynayabilir.
 • 1-2 Yaş: Çocukların fiziksel aktivitilerinin arttığı bir dönemdir. Süper İyİ Annelerin tercihi Çocuk Market’te bulabileceğiniz oyuncak arabalar, kamyonlar, küpler ve kova-kürek takımları bu dönem için idealdir.
 • 3-5 Yaş: Paylaşma duygusunun geliştiği bu dönemde arkadaşlarıyla iletişim kurabileceği oyuncaklardan hoşlanırlar. Trenler, renk-şekil ve eşleştirme oyuncakları, eğitici oyuncaklar, bisiklet, scooter, park ve deniz için kova takımları, legolar, tamir, mutfak ve doktor setleri, oyuncak telefon, bebek evleri, ritim enstürmanları, yap-boz (puzzle), oyun hamurları ve oyuncak bebekler bu yaş grubuna uygun oyuncaklardır.
Oyuncak Fiyatları:
Birçok aile için oyuncak almak problem haline gelmektedir. Oyun ve oyuncak kategorisinde yer alan ürünlerin uygun fiyatlıları olduğu gibi daha yüksek fiyatlı olanları da mevcuttur. Ebeveyn olarak burada karar size düşmektedir. Uzman görüşlerine gore oyuncağın pahalı ya da ucuz olması çocuk gelişimi üzerinde etkili değildir. Hasbro, Lego, Ravensburger, Bebedor, Chicco, Little Tikes, Fisher Price gibi birçok seçkin oyuncağı güvenli alışveriş imkanıyla sitemizden satın alabilirsiniz. Burada önemli olan çocuğunuzun yaşına ve sizin bütçenize uygun olan oyuncağı seçmenizdir. Süper iyi annelerin çocuklarının süper iyi oyuncakları olsun diye düzenli olarak kampanyalar ve indirimler yapıyoruz. Siz de sitemizi, sosyal medya hesaplarımızı  ve e-bültenimizi takip ederek uygun fiyatlardan haberdar olabilirsiniz.
Çocuk Market Destek Temsilcisi Şu Anda Offline! (Hafta İçi 10:00-16:00)
x