Anasayfa Kategoriler Kampanyalar Hesabım
Duyuru
Duyuru
Anne ve baba adaylarının heyecanlı oluşu bebekleri için yaptıkları alışverişlerinde hatalar yapmalarına sebep olmaktadır. Bebek arabası, portbebe gibi araç ve gereçler iyi bir araştırmadan sonra satın alınması gereken araç gereçlerdir. Bebek arabası çeşitlerinin travel sistem bebek arabası, baston bebek arabası, ikiz bebek arabası gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Bebek arabasının rahat kullanabilir olmasını etkileyen faktörlerden bir tanesi ağırlığıdır. Eğer seçtiğiniz bebek arabası anne için fazla ağırsa gezintiler çileye dönüşebilir. Bebek arabası seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer konular ise bebek arabasının rahat taşınabilir ve tamamen katlanabilir olmasıdır. Bu özellikler hem seyahat ederken alan problem yaşamanızın hem de bebek arabasına yer bulma probleminin önüne geçecektir.
Bebek arabalarının yanı sıra anne ve babaların en çok tercih ettiği ürünlerden biri de sırt çantasını andıran bebeğinizin rahat edeceği bir pozisyonda yerleştirebileceğiniz kangurulardır. Kanguru ile bebeğinizi sırtınızda veya göğüs bölgenizde taşıyabilirsiniz. Biraz daha büyüyen çocuklar için aileler ana kucağı tercih etmektedir. Ana kucakları sallanabilir, çocukların bedenine zarar vermeyen kumaşlardan üretilen araç gereçlerdir. Ana kucağı araca monte edilebilmesi sayesinde seyahat zamanlarında bebeklerin uyku düzeninin bozulmamasına yardımcı olur. Bir yaşından büyük bebekler için ana kucakları küçük kalacağı için oto koltukları tercih edilmelidir. Olası bir trafik kazası halinde çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için oto koltuğu tercih etmelisiniz. 0-36 kg arasındaki bebek ve çocuklar farklı marka ve fiyatlardaki oto koltuklarını rahatlıkla arabalarının arka koltuklarına monte edebilirler. Cocukmarket.com’da Araç & Gereç kategorisinde dünyaca ünlü markalara ait bebek arabası, ana kucağı ve oto koltuğu modellerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
Bebeğinizin ek gıdaya geçiş aşamasında mama sandalyesi kullanmaya başlamanız gerekmektedir. Böylece yemek saatlerine artık büyümeye başlayan bebeğiniz de dahil olmuş olur. Mama sandalyelerinin de çeşitleri bulunmaktır. Ayrı bir sandalye ve önünde bir masa şeklindeki mama sandalyelerinin masalarının üzerind çeşitli oyuncaklar ve aksesuarlar bulunabilmektedir. Bu aksesuarlar sayesinde çocuğunuz yemek yerken eğlenecektir. Mama sandalyesi seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaş seçimidir. Leke tutmayan veya kılıfı değiştirilebilen bir mama sandalyesi seçmek temizlik açısından size kolaylık sağlayacaktır. Başka bir mama sandalyesi çeşidi ise portatif olanlardır. Bunlar sandalye ya da masa kenarına sabitlenebilirler. Portatif masa sandalyeleriyle evde olmadığınız zamanlarda da rahatlıkla çocuğunuza yemek yedirebilirsiniz. 
Anne ve babaların hayatını kolaylaştıracak bir diğer ürün ise park yataklardır. Park yataklar kolay katlanabilme ve kolayca taşınabilme özellikleriyle her evde ihtiyaç duyulan araç gereçlerdir. Çocuğunuzun içerisinde oyucaklarıyla oynayabileceği ve uyuyabileceği bir alan olduğu için seçimininde dikkatli olmak oldukça önemlidir. Bebeğinizin uykuya rahat dalması için tercih edebileceğiniz diğer ürünler ise salıncak ve hamaklardır. Cocukmarket.com’da farklı renk ve model seçenekleriyle birçok ürüne güvenli ödem imkanıyla satın alabilirsiniz.
Bebeğiniz hareketlenmeye başladığı zaman evdeki tehlikeli alanları fark etmeli ve çocuğunuza zarar vermemesi için önlem almalısınız. Özellikle prizlere ve ocaklara koruma takmak, sivri köşeli mobilyalara koruyucular takmak, merdivenli bir evde oturuyorsunuz merdivenlerin önüne kapı takmak çocuğunuzun yaşayabileceği olası birçok kazanın önüne geçmenizi sağlayacaktır.
Çocuk Market Destek Temsilcisi Şu Anda Offline! (Hafta İçi 10:00-16:00)
x